امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه کسانیکه نیاز به کارشناسی دارند ؟
این نوشته ها به درد بچه هایی که میخوان کارشماسی اقدام کنن هم به درد میخوره!
سلام دوستان !
ابتدا از بردیا بابت تاسیس این سایت متشکریم .

به عنوان مثال من شهر مشهد رو که چون در بخش فنی حرفه ای در مشهد دو دانشگاه دولتی وجود داره که یکی دانشگاه ثامن و یکی دانشگاه محمد منتظری که در کشور عزیزمون ایران به عنوان دو دانشگاه برتر ایران هستش . روال کاری عموما در این دانشگاه ها به صورت یکسان هستش و زیاد با هم فرقی از لحاظ چگونگی اقدام ندارند
من مثلا دانشگاه محمد منتظری که جزء برترین دانشگاه ایران هست رو توضیح میدم .
مکان :دانشگاه محمد منتظری مشهد واقع در بلوار پیروزی ، میدان جام عسل 
این دانشگاه در رشته های مکانیک خودرو ، تاسیات ، ساخت و تولید ، ریخته گری ، برق ، کامپیوتر و حسابداری رو پوشش داده و همشون دو مقطع کاردانی و کارشناسی رو دارند
شما باید در ابتدا در هنرستان در زیر شاخه مربوطه یعنی سه سال تحصیل کرده باشید و دیپلم فنی رشته مربوطه رو دریافت کنید . در بخش هنرستان پیش دانشگاهی وجود نداره و شما نسبت به بقیه 24 واحد درسی از بچه های ریاضی و .... کمتر دارید اما به جاش معادل 240 ساعت در بخش صنعت رو به همراه گواهی پایان دوره  دریافت خواهید کرد . عموما کسی از هنرستان اقدام نمیکنه برای آلمان مگر در شرایطی خاص 
برای خانم ها مشکی نداره و میتونن برای پیش دانشگاهی اقدام کنن ولی آقایون به دلیل داشتن سربازی اجازه بازگشت به مقطع عقب تر رو ندارن ( این رو خودم از اداره کل آموزش و پرورش پرسیدم ) آقایونی هم که سربازی معاف هستن یا به هردلیل ندارن میتونن دوره پیش دانشگاهی رو بگذرونن .
وقتی فازغ التحصیل شدید به شما سه مدرک : ریز نمرات ، گواهی پایان دوره (همون برگه روغنی زرد رنگ ) و گواهی گذراندن 240 ساعت کارآموزی .
در بدو خروج شما این مدارک رو به شما نمیدن و گواهی موقت میدن که یا با اون برای کنکور ثبت نام کنید یا سربازی تشریف ببرید خلاصه یک کاری با اون بکنید .
ما فرض میگیریم شما میخواهید برید دانشگاه : برای گرفتن مدارک هنرستان از دانشگاه یک نامه میگیرید در جهت گرفتن مدارک دیپلم  و پس از دریافت این مدارک برای تایید توسط اداره کل ابتدا تشریف میبرید در یکی از دفاتر پیشخوان . من خودم در هنرستان رفتم سریع کارم انجام شد و 17200 بابت کل مدارکم ازمگرفتن و تاییدیه تحصیلی به دانشگا هم ارسال شد . من قبل از عید رفتم پیش خوان و همینجوری بدون هیچ دلیلی بعد از عید رفتم واسه پیگیری البته وقتی این تاییدیه صادر میشه اس ام اس براتون میاد و کد تاییدیه ارسال میشه . درزم دفتر پیشخوان یک نامه ای بهتون میده (مدارک شناسایی و دیپلمتون همراهتون باشه ).
خب من اول رفتم دانشگاه ببینم که تاییدیه اومده رفتم دانشگاه همون قبل از عید اومده بود . و بعدش رفتم . میدان شهدا ، یکم قبل از ساختمان شهرداری ساختمان آموزش و پرورش کل خراسان رضوی با نوشته های آبی رنگ مشخص شده است . توصیه میکنم که نیم ساعت قبل از اذان و بعد از اذان نرید چون مثل من اینقدر عصبانی مشوید که میخواهید کل اونجا رو بترکونید . به هر حال من نیم ساعت قبل و بعد از اذان نشستم خلاصه مسئولش اومد . و تو سیستم ثبت کرد و گفت بده دکتر امضاء کنه در فلان ساختمان . من به سختی ایشان رو پیدا کردم حال که رفتم دیدم از تو اتاقشون صدای خواندن قرآن با قرائت میاد از منشی سوال کردم گفت اقای دکتر همشه بعد از اتمام نماز جماعت قران میخوانند و من با تعجب کامل و عصبانیتی 100% گفتم  در وقت اداری و با خنیدین منشی به معنی اینکه منم میدونم کارش اشتباه هست . خلاصه من رفتم داخل و پس از امضاء شدن و اتمام کارهایم به دکتر گفتم اگر خانم انگلا مرکل بدونه شما دارین اینجوری سیستم بروکلاسی رو انجام میددید اینجا رو با یک بمب اتم نابود خواهد کرد و مجددا با خنده روبرو شدم و این جمله معروف که اینجا ایرانه نه جمهوری فدرال آلمان . خلاصه  یک مهر دبیرخانه هم باید بزنید و از این خراب شده بیرون میروید و انشالله که دیگر هیچ موقع به اینجا بر نگردید. خب کار شما در اموزش و پرورش تمام شد.
اما دانشگاه 2 سال کاردانیه و 2 کارشناسیه .
من خودم این خرداد 95 فارغ التحصیل از دانشگاه منتظری میشم در مقطع کاردانی ، رشته مکانیک خودرو  و به دلیل نبود امکانات ، تجهیزات و شراایط وحشتناک غیر قابل اموزش دگیر به هیچ عنوان در ایران در این رشته تکرار میکنم در این رشته ادامهه تحصیل نمیکنم با در ایران در یکسری رشته ها انصافا خیلی خوبیم ولی دیگه حالا در مکانیک خودرو نیستیم .
خب امیدوارم در این داشنگاه مثل من اینقدر پستی و بلندی براتون ایجاد نشه من به دلیل اینکه در ترم اول در حال گذروندن دوره یک بیماری بودم متاسفانه فراغ چندانی نداشتم در این ترم و نمرات قابل قبولی کسب نکردم . حالا ذکر این نکته که سیستم دانشگاهی فنی و حرفه ای چند وقت هست که یکپارچه شد با نام سیستم ناد و کل کشور در این بخش از این سیستم استفاده میکنم . بله میدونم میفهمید که فوق العاده سیستم مضخرفیه . در دانشگاه های دولتی این قانون هست در غیر انتفاهی ها هم هست در آزاد نمیدونم که اگر ورودیه قبل 92 باشید نمراتی که بیفتید ترم بعد با هر نمره ای بالای 14 در معدل کل شما محاسبه نمیشود ولی آثار نمایشی اش  باقی میمونه اما ورودی های بعد از 93 بالای 10 با این تفاوت که اون قبل از 92 به محز ثبت نمره جدیدتون نمره در معدل حذف میشه ولی اون ورودی 93 موقعی که فارق التحصیل شدن معدلتون تغیر میکنه (دلیلشون رو هم نمیدونم ). 
و اما موضوع مهم یعنی اخذ پذیرش :
مثلا من خودم در مقطع کاردانی و رشته مکانیک خودرو 
طی تحقیق های که من در این زمینه کردم اصولا این بخش فنی و حرفه ای توسط آلمانیها در ددوره های مختلف طراحی شده و ما در مشهد هنرستانی تقریبا 70 ساله توسط آلمانی ها ساخته شده و همین چند وقت پیش ضمانت ساخت این ساختمون تموم شده بود و من متوجه شدم که یک فکسی از المان امده که ضمانت این ساختمان داره تموم میشه اگر ایرادی داره بیایم برطرف کنیم به هر حال هدف گفتن این موضوع این بود که بگم این بخش مربوط به خود آلمان هست و در دوره اقای خاتمی هرکی یک دوره فنی ایران و آلمان رو میگذروند میتونست به راحتی ویزا بگیره و بره  البته هنوز هم هست ولی نه از ویزا خبریه و نه امکانات اون زمان .و حتی چند وقته پیش این کاردانی رو در زبان المانی zwischen prufung  میشناختن . خلاصه اینکه شما با داشتن این مدرک یا باید برا لیسانس بخونید که من در مکانیک خودرو توصیه نمیکنم ولی میتونید یا برای کالج و یا برای bachelor  اقدام کنید  . 
این توضیح رو قبلش بگم برای تایید مدارک دانشگاهی  تو این سایتhttp://mad.msrt.gov.ir ثبت نام میکنید مدارکتون اپلود میکنید و مراحلش رو کاملا تو راهنماش که تو این سایت هست انجام میدید بعد هم میرید بلوار فردوسی تایید میکنید و تموم و الان اماده برای ترجمه است .
این مدارک رو که باید داشته باشید دیگه :
1- دیپلم (همون یه برگه ای که گفتم )
2- گواهی قبولی در کنکور 
3- ریزنمرات دانشگاه و دانشنامه 
4-مدرک زبان حداقل b1  که به نظر من بهترین حالتش همون b2هست و از همه بهتره بعدش المان وانشاااله dsh یا test daf 
5- البته من اینو گذاشتم = توانایی فکر کردن به المانی و رفتار کردن به المانی که باعث میشه زودتر راه بیفتید 
و.........
نرید اونجا به جایی که زبان یاد بگیرید به خارجی ها فارسی یاد بدبید اونم از فحش دادن شروع کنید ها  من کسایی رو میشناسم که این کار کردن 

بچه ها من قصد توهین و..... نداشتم و ندارم فقط برای کمک به اونایی که خودشون میخوان با سرعت بیشتری پیشرفت کنن .
من جون قصد دارم برم سربازی و بعدش انشالله برم المان فعلا تا 2 سال ایران هستم  کاری سوالی و ..... داشتید بپرسید حتما اگر بدونم جواب میدم اگر ندونم میگم نمی دونم 
ایدی تلگرامم هم  gostarde90@  هستش اگر اینجا نتونستم جواب بدم اونجا جواب خواهم داد
امیدوارم 
 پیروز و سربلند باشید.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان