امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتحان TestDaf
به قلم زهرا

TestDaf Prüfung , امتحان TestDaf , TestDaf Pruefung

اینایی که من می گم تجربه شخصیه و ممکنه صد در صد درست نباشه.

دانشگاهای آلمان برای رشته های آلمانی زبان از شما نمره تست داف یا DSH می خوان. اینکه چه نمه ای می خوان هم بستگی به رشته و دانشگاه داره. برای اکثر رشته ها تست داف ۴ یا د اس ها ۲ لازمه. تست داف تو کل دنیا برگزار می شه ولی د اس ها رو فقط دانشگاها تو آلمان برگزار می کنن. بنابراین اگه نمی خواین با پذیرش مشروط برین باید همینجا تست داف بدین که موسسه گوته مسئول برگزاریشه.

امتحان تست داف TestDaf Prüfung سالی ۶ بار برگزار می شه ولی فواصل زمانی بین آزمون ها یکی نیست و مثلا بین آزمون آبان ماه و بهمن هیچ آزمونی برگزار نمی شه. از زمان برگزاری آزمون تا اومدن نتیجه هم ۶ هفته طول می کشه پس تو برنامه ریزیتون این قضیه رو مد نظر داشته باشین که آزمونی رو بدین که نتیجه ش قبل از زمان مورد نظر شما میاد. اطلاعات آزمون ها تو این لینک هست:

http://www.dsit.org.ir/?lang=fa&cmd=Page...le=TestDaF

برای ثبت نام آزمون تو ایران باید از طریق وب سایت موسسه گوته اقدام کنین.
 اول باید تو سایت عضو بشین و وارد پروفایلتون بشین و برین تو قسمت ثبت نام آزمون. ظرفیت بعضی از آزمونا به دلیل نزدیک بودن به ددلاین دانشگاها سریع پر می شه پی بهتره ثبت نامتون رو زود انجام بدین و نذارین برای روزای آخر. اگه تو بازه زمانی ثبت نام باشه و ظرفیت تکمیل نشده باشه سبزرنگه. آزمون رو انتخاب می کنین و هزینه ثبت نام رو پرداخت می کنین. از طرف سایت گوته براتون ایمیل میاد که پرداختتون موفقیت آمیز بوده. معمولا همون روز یا روز بعدش آقای کوهی یه ایمیل برای شما می فرسته حاوی یه فایل پی دی اف که توش TAN Nummer شما رو نوشته. وقتی این ایمیل رو دریافت کردین برین تو سایت اصلی تست داف و ثبت نام کنین. بدون این کار ثبت نام شما تکمیل نیست و نمی تونین تو آزمون شرکت کنین. حتما هم باید قبل از پایان بازه زمانی ثبت نام این کار رو انجام بدین

https://www.testdaf.de/gast/testdaf/teilnehmer/

حدود دو هفته قبل از آزمون خود سایت تست داف بهتون ایمیل می زنه و اطلاع می ده که می تونین برین تو سایت تست داف و فایل پی دی اف zulassung آزمون رو دانلود کنین. این کار رو به هیچ وجه فراموش نکنین حتما باید روز آزمون پرینتش رو همراهتون داشته باشین. اطلاعات برگزاری آزمون هم چند روز قبل از آزمون براتون ایمیل می شه.

اینکه با چه سطحی می تونین آزمون بدین و موفق بشین به خیلی چیزا بستگی داره. اینکه سطح زبان خودتون چیه و چقد خوب یاد گرفتین. اینکه چه نمره ای لازم دارین و دانشگاه ازتون چی خواسته. اینکه چقد وقت می خواین بذارین برای آمادگی آزمون و خودتون می خونین یا کلاس فوربغایتونگ می رین و ... برای اینکه بدونین آمادگیتون در چه سطحیه می تونین یکی از آزمونای قبلی تست داف رو ببینین چه جوری از پسش برمیاین و تو چه سطحی هستین. تو سایت تست داف دو تا نمونه هست

اگه تست داف ۴ می خواین با سطح ب۲ امکان موفقیت هست. اگه تست داف ۵ می خواین خیلی باید خوب باشین و با ب۲ احتمالش خیلی کمه که بتونین موفق بشین. من آخر ب۲ امتحان تست داف دادم و کلاس فوربغایتونگ نرفتم. هر چهار تا تایل رو ۴ شدم.
منابع زیادی برای آزمون وجود داره. اگه تا امتحانتون فاصله خیلی زیاده بهتره به جای کتابای تست داف اول سطح زبانتون رو بالا ببرین. یه کتاب خیلی خوب تو این زمینه کتاب Sprechen, Schreiben, Mitreden ه که ۳۰ تا موضوع داره که می تونه تو همه تایلا بهتون کمک کنه. یه کتاب هم هست به اسم Auf neuen Wegen. این هم اگه فرصت کردین بخونین خیلی خوبه.

برای دو یا حداکثر سه ماه مونده به آزمون می تونین کتابای خود تست داف رو بخونین. برای تقویت ورتشاتز یه جزوه Wörtschatz für den TestDaF هست که بعد از این پست فایلش و اسکن دفتر خودم رو که توش معنی فارسی لغتارو نوشتم براتون می ذارم. برای شروع بهتره با کتاب Fit für den TestDaF شروع کنین. خیلی با جزییات توضیح داده و پله پله جلو رفته. بعد از اون کتاب mit Erfolg zum TestDaF B2-C1 و Prüfungstraining TestDaF رو بخونین. کتاب TestDaF-Training 20.15 رو من فرصت نکردم بخونم ولی کتاب خوبیه بخونینش. این کتابایی که تا اینجا معرفی کردم برای آشنایی با آزمون خوبن ولی آزمون استاندارد نیستن. آخر همه شونم modelltest داره که بهتره همه رو بذارین برای وقتی که این کتابارو خوندین.
۵ جلد کتاب TestDaF Musterprüfung هست که هر کدومشون یه نمونه واقعی تست دافه. آزمونای اینارو باید دو سه هفته مونده به امتحان و وقتی که کتابای آشنایی رو خوندین مثل امتحان و تو زمان مشخص بزنین.
دو تا مدل زاتسی که تو سایت تست داف هست هم مدل واقعی آزمونه. اون دو تا هم برای این زمان خوبه. ( آمادگی آزمون TestDaf )

https://www.testdaf.de/zielgruppen/fuer-teilnehmende/vorbereitung/modellsaetze/modellsatz-02/
https://www.testdaf.de/zielgruppen/fuer-...llsatz-03/

یه چیزی خیلی مهمه و اون هم اینکه فقط هدفتون تموم کردن کتابا نباشه. تعداد کمتری بخونین ولی عمیق باشه بهتر از روزنامه وار خوندن و رد شدنه. مثلا من لزنارو تو همون مدت زمان خودش می زدم و بعدش چک می کردم ببینم چیارو اشتباه زدم. یه بار دیگه متن رو ایندفعه با دقت و چک کردن معنی لغتا تو فرهنگ لغت می خوندم و نگاه می کردم ببینم علت اشتباه جواب دادنم چی بوده. من از اینایی که نوشتم خودم فقط همون سه تا کتاب آشنایی که گفتم خوندم ولی با دقت.

به یه چیزی هم دقت کنین. ممکنه امتحان یه مقدا تغییر کنه. برای همین از کسایی ه اخیرا تست داف دادن یه پرس و جویی بکنین سوالا چی بوده. مثلا تو همه کتابا برای شغایبن نوشته گرافیک می دن با دو تا نظر مختلف، شما باید اینا رو بررسی کنین و جبهه گیری کنین نظر خودتون رو بگین. در صورتی که تو چند تا آزمون اخیر تغییر کرده و به جای اینکه دو تا آرگومنت بدن یه سوال می پرسن و از شما راهکار می خوان. مثلا تو آزمون ۱۹ شهریور دو تا گرافیک داده بودن که یکیش روند صعودی رشد جمعیت جهان رو تو یه بازه زمانی نشون می داد و اون یکی روند نزولی سطح زمینای زیر کشت مواد غذایی رو تو همون بازه بررسی کرده بود. سوال هم این بود که چیکار کنیم در آینده با کمبود غذا مواجه نشیم. باید دو تا راهکار می دادیم و نکات مثبت و منفی راهکارا رو می نوشتیم. بعد وضعیت رو تو کشور خودمون شرح می دادیم.

موفق باشین
زهرا

کانال تلگرام تیم هلفن

helfenir@
پاسخ
سلام و وقت به خیر
من چند روز دیگه امتحان تست داف دارم اگه میشه این فایل جزوه wortschtz  را بذارید چون هر جایی که تو سایتتون بود را گشتم اما لینکی برای دانلود نبود
با تشکر
پاسخ
با سلام وخسته نباشید
خواستم ازتون خواهش کنم که اگه امکانش هست جزوه ی wörtschatz für testdaf که زحمت کشیدید معنی کلمات رو به فارسی نوشتید در سایت قرار بدید,طبق گفته ی شما قرار بود که بعد از توضیحتون بذارید.
مرسی که رسیدگی میکنید
پاسخ
سلام
تلگرام پیام بدید در اختیارتون میذاریم
پاسخ
با سلام وخسته نباشید
خواستم ازتون خواهش کنم که اگه امکانش هست جزوه ی wörtschatz für testdaf که زحمت کشیدید معنی کلمات رو به فارسی نوشتید در سایت قرار بدید,طبق گفته ی شما قرار بود که بعد از توضیحتون بذارید.
مرسی که رسیدگی میکنید
پاسخ
104.7

Bett

Bett

Clif

Roxa

Wann

Will

Gode

Deux

Movi