امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تغییر رشته ,دانشگاه در آلمان
به قلم بهرنگ ساجدی

در خصوص تغییر رشته در آلمان . تغییر دانشگاه در آلمان
(تبصره: بحث پیش رو فقط بعد از اتمام زبان برای المان زبان هاست. کلاس زبان کلا اوکیه. هرجا دوست داشتین برین بخونین)
  • دانشگاه
دوستان عزیزم. مبحث تغییر دانشگاه! از مبحث تغییر رشته جداست. تغییر دانشگاه همواره شدنیه. اگر چه از بار دوم به بعد کمی دشوار
خواهد شد و دلیل منطقی می خواد و بی هماهنگی نباید انجام بشه ولی شدنیه. این ازدانشگاه ببندیم بذاریم کنار.

• رشته
حالا رشته. بدانید و آگاه باشین شما با هر رشته ای اقدام کنین و پذیرش بگیرین و ویزا بگیرین و قدم در خاک دولت مکرمه ی المان بزارید
هیچ مشکلی نیست!!!! و اجباری برای شروع درستون در اون رشته ندارین. داستان ویزا گرفتن هم جداست. اینکه شما بخواین مستر دوم گرایش مشابه بخونین یا نخونین و... تا زمانی که توضیح منطقی داشته باشین مشکلی نیست. حال بریم سر وقت اتفاقات توی آلمان شما می تونید با پذیرش مهندسی برق بیاین. اینجا برین تاریخ هنر! بخونین!!! هیچ کس هم نمیگه بالا چشتون ابرو! فقط حواستون باشه که اگه
مهندسی برقو شروع کردین. دیگه نمیشه عوض کرد.. یعنی به محض ثبت نام در مهندسی برق. شما میشید دانشجوی برق.. و فقط میتونید اون رشته یا رشته های مرتبط با برق! رو در تمام دانشگاها بخونبد. برگشت به عقب وجود نداره. نمیشه برق ثبت نام کنین فوق
لیسانس بعد یهو برین لیسانس!!! مگه اینکه نامه دانشگاه مبنی بر لزومش باشه.

دو رشته ای در آلمان به اون معنا که در ایران داشتیم نداریم. متفاوته.
قبلن ها .. تقریبا سه سال پیش می شد با DSH1 لیسانس شروع کرد. بچه ها خیلی این کارو می کردن تا اجازه کارو وخدمات دانشحویی جور شه تا بعد بخونن و DSH2 بگیرن و برن مستر. ولی الان دیگه نمیشه
مثال: خانمی رو دیدم! که رفت با مدرک زبان 1 لیسانس تو هامبورگ شروع کرد بعد DSH2 گرفت خواست بره ارشد نذاشتن. گفتن سر کارمون گذاشتی؟ زشته بده عیبه.. بی تربیت. الان داره با قوت تمام لیسانس می خونه ، ...

مثال کلی: خودم، من وقتی ثبت نام کردم رفتم برای اجازه کار و این حرفا. حدود یک سال و نیم پیش. به من گفتن به وضوح، شیمی؟؟؟ دیگه نمی تونی عوض کنی ها... شهرت اوکیه.. ولی رشته نه ها

مثال کلی: دوست خودم، رفت روستوک برق /قدرت.. یا یه چیزی تو اون مایه ها خوند. یه ترم. حال نکرد . پا شد رفت نورنبرگ اتوماتسیون خوند(رشته یکسان نیست ولی مرتبطه) الان خیلی حالش خوبه. هیچ کسم بهش نگفته بی تربیت

نکته: بدانید و آگاه باشین. کلا قانون واسه دور زدنه. هر قانونی راه فرار داره! ولی اصول اینه.
یا حق
بهرنگ

دوستانی که برای کلاس زبان آلمانی میاین . شما هر شهری که دلتون بخواد می تونین برین زبان بخونین. بعد که مدرک زبانتونو گرفتین. تو این مدت باید برای هر رشته ای که می خواین اقدام کنین. هر جا که می خواین. بعد برین اونجا ثبت نام کنین.
اصلا مهم نیست با چه پذیرشی تشریف آوردین. هرجا بخواین. می تونین شروع کنین. هر رشته ای. قبلا هم نوشتم. تا زمانی که ثبت نام
نکردین تغییر رشته اصلا مهم نیست. ولی وقتی ثبت نام کردین و به اداره مهاجرت اعلام کردین. دیگه نمیشه به این راحتی ها عوض کرد. قبلش اوکیه.

دوستانی که مدرک زبانشون کامله و تشریف میارن . چون فرصتی ندارن و باید ثبت نام کنن. بهتره از ایران برای رشته مورد علاقشون اپلای
کرده باشن که با پذیرش اون برن ثبت نام. چون برای تبدیل اقامت 3 ماهه به طولانی مدت. باید مشغول تحصیل باشین.

از اتاق فرمان دستور دادن که برای کسانی که نمی تونن پذیرش از ایران بگیرن مثل هنری ها و امتحان عملی دارن.اونا کاری نمی تونن بکنن. یا باید یک بار با شنگن بیان برای مصاحبه. یا اینکه بیان و برای رشته مرتبط تغییر بدن. یا تغییر بدن و به خواست خدا برن اداره مهاجرت دعوا
انگلیسی زبان ها هم مثل همین حالت آلمان زبان هان.

کانال ما helfenir
کانال تلگرام تیم هلفن

helfenir@
پاسخ
سلام
من در مورد روند تغيير دانشگاه و رشته چندتا سوال دارم كه ممنون مي‌شم اگر كسي تجربه‌ و اطلاعاتي در اين زمينه داره بهم كمك كنه.
1. به طور كلي روند تغيير دانشگاه و رشته بعد از ثبت‌نام در يك دانشگاه به چه شكليه؟ (با فرض داشتن پذيرش از دانشگاه مقصد كه خودش اولين قدمه)
2. طبق مطلب قبلي كه بهرنگ‌خان زحمتشو كشيدن، بعد از ثبت‌نام فقط امكان تغيير يك رشته با رشته مرتبط با خودش وجود داره. سوال من اينه كه اصولا اين تشابه به چه معني ايه؟ چه رشته‌هايي مرتبط به هم محسوب مي‌شن؟ چه مرجعي مشخص مي‌كنه كه چه رشته‌هايي رو مي‌شه با هم عوض كرد؟
3. در طول فرآيند تغيير رشته و دانشگاه چه مشكلاتي و با چه اداراتي ممكنه پيش بياد؟ اصلا اين تغيير بايد به چه اداراتي اعلام بشه؟
4. آيا اين كه كسي از شهري ويزا بگيره و اقامت دانشجوييشو اونجا تمديد كنه، و بعد بخواد براي ادامه تحصيل به شهر يا ايالت ديگه‌اي بره مشكلي ايجاد مي‌كنه؟

متشكرم
پاسخ
(2016/05/15، 12:44 PM)Sepixer نوشته است: سلام
من در مورد روند تغيير دانشگاه و رشته چندتا سوال دارم كه ممنون مي‌شم اگر كسي تجربه‌ و اطلاعاتي در اين زمينه داره بهم كمك كنه.
1. به طور كلي روند تغيير دانشگاه و رشته بعد از ثبت‌نام در يك دانشگاه به چه شكليه؟ (با فرض داشتن پذيرش از دانشگاه مقصد كه خودش اولين قدمه)
2. طبق مطلب قبلي كه بهرنگ‌خان زحمتشو كشيدن، بعد از ثبت‌نام فقط امكان تغيير يك رشته با رشته مرتبط با خودش وجود داره. سوال من اينه كه اصولا اين تشابه به چه معني ايه؟ چه رشته‌هايي مرتبط به هم محسوب مي‌شن؟ چه مرجعي مشخص مي‌كنه كه چه رشته‌هايي رو مي‌شه با هم عوض كرد؟
3. در طول فرآيند تغيير رشته و دانشگاه چه مشكلاتي و با چه اداراتي ممكنه پيش بياد؟ اصلا اين تغيير بايد به چه اداراتي اعلام بشه؟
4. آيا اين كه كسي از شهري ويزا بگيره و اقامت دانشجوييشو اونجا تمديد كنه، و بعد بخواد براي ادامه تحصيل به شهر يا ايالت ديگه‌اي بره مشكلي ايجاد مي‌كنه؟

متشكرم

سلام
جواب سوالات شما در همین پست داده شده. لطفا با دقت بخونید

موفق باشید
پاسخ
سلام دوستان،من الان از بوخوم پذیرش گرفتم ،یعنی میتونم از اولش برم مثلا Bremen?? چطوری باید این کارو بکنم،میشه کمک کنید ،ممنونم
پاسخ
دوستانی که مدرک زبانشون کامله و تشریف میارن . چون فرصتی ندارن و باید ثبت نام کنن. بهتره از ایران برای رشته مورد علاقشون اپلایکرده باشن که با پذیرش اون برن ثبت نام. چون برای تبدیل اقامت 3 ماهه به طولانی مدت. باید مشغول تحصیل باشین.
با سلام خدمت شما
آقا ی سوال .من که با مدرک آیلتس میام .میتونم به جای دانشگاهی که پذیرش گرفتم برم کورس زبان المانی ثبت نام کنم ؟ویزام تمدیدی میشه؟تا بعد ترم بعدش برم ی دانشگاه دیگه؟
با تشکر
پاسخ
من معماری میخونم و اینطور که تحقیق کردم خیلی پذیرش گرفتنش از دانشگاه خوب سخته.واسه همین گفتم خوبه یه رشته دیگه که شرایط آسون داره را در یک دانشگاه سطح پایین انتخاب کنم.
اما با توجه به گفته شما بعد دیگه نمیتونم اونجا تغییر رشته و یونی بدم؟؟؟؟؟
پاسخ
(2017/01/31، 11:23 AM)Parniaym نوشته است: من معماری میخونم و اینطور که تحقیق کردم خیلی پذیرش گرفتنش از دانشگاه خوب سخته.واسه همین گفتم خوبه یه رشته دیگه که شرایط آسون داره را در یک دانشگاه سطح پایین انتخاب کنم.
اما با توجه به گفته شما بعد دیگه نمیتونم اونجا تغییر رشته و یونی بدم؟؟؟؟؟

سلام
تغییر رشته با سوالای اداره مهاجرت روبه رو میشی و دلیل منطقی و قانع کننده باید بیارین. ترجیحا با رشته اصلی خودتون وارد خاک آلمان بشین. تغییر دانشگاه مشکل چندانی ایجاد نمیکنه

(2016/09/06، 07:43 AM)lotus_lib نوشته است: دوستانی که مدرک زبانشون کامله و تشریف میارن . چون فرصتی ندارن و باید ثبت نام کنن. بهتره از ایران برای رشته مورد علاقشون اپلایکرده باشن که با پذیرش اون برن ثبت نام. چون برای تبدیل اقامت 3 ماهه به طولانی مدت. باید مشغول تحصیل باشین.
با سلام خدمت شما
آقا ی سوال .من که با مدرک آیلتس میام .میتونم به جای دانشگاهی که پذیرش گرفتم برم کورس زبان المانی ثبت نام کنم ؟ویزام تمدیدی میشه؟تا بعد ترم بعدش برم ی دانشگاه دیگه؟
با تشکر

از اداره مهاجرت شهر باید پیگیری کنی.

(2016/08/01، 07:50 AM)Sara.ef نوشته است: سلام دوستان،من الان از بوخوم پذیرش گرفتم ،یعنی میتونم از اولش برم مثلا Bremen?? چطوری باید این کارو بکنم،میشه کمک کنید ،ممنونم

سلام

میتونید برید. باید از شهر جدید پذیرش داشته باشید و یا کلاس زبان ثبت نام کرده باشید
کانال تلگرام تیم هلفن

helfenir@
پاسخ
سلام ..شما فرمودید اونجا بهتون گفتن شیمی؟؟؟ دانشگاهت خوبه ولی رشتت ن!! من کشاورزی گرایش فیزیولوژی دام‌ خوندم میخواستم برای شیمی اقدام کنم چرا رشته شیمی خوب نیس؟؟
و اینک برای داروسازی میتونم اقدام کنم؟؟
پاسخ
سلام من می‌خوام توی آلمان فشن یا طراحی لباس بخونم و همسرم موسیقی امکان سفر به آلمان برای امتحان رو نداریم آیا امکانش هست با اپلای لیسانس زبان آلمانی یا کورس کوتاه مدت زبان آلمانی بیایم اونجا و بعد تغییر بدیم؟!یعنی وقتی ما بعد از گرفتن ویزا وارد آلمان میشیم اگر دانشگاهی که براش اپلای کردیم ثبت نام نکنیم مشکلی پیش نمیاد؟!
پاسخ
سلام دوستان
من ۳۱ ساله هستم
مدرک کارشناسی گرافیک و‌دیپلم فنی دارم
ولی ۶ ساله که مربی گری میکنم و پرسنال ترینر هستم و سرتیفیکیت در این زمینه زیاد دارم
میخواستم برای پذیرش دانشگاه رشته بدنسازی با تربیت بدنی رشته ای که مربوط به کارم باشه تحصیل کنم
و سوال اینکه ایا با مدرک فنی میتونم لیسانس پذیرش بگیرم ؟ چون شنیدم که ارشد نمیتونم بخونم تغییر رشته بدم
ممنون میشم کمکم کنید
و اینکه اگه با دیپلم بخوام افدام کنم ، نیاز به کالج هست ؟
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان