امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربیات سفر اول من به آلمان (زهرا)
من باید اضافه کنم که برای کساییکه مثل من با یوروی ۱۴ هزار تومن به بالا میان هزینه ها خیلی گرون هست و بعضی چیزها واقعا به صرف هست از ایران آورده بشه. چیزهایی مثل کتاب و کلاسور یا حتی لباس. بخصوص که اول کار تا بیایین جا بیافتین و راه و چاه رو یادبگیرین کلی خرج میکنین. پس اگر وضعیت مالی فوق العاده ای در ایران ندارین برای ماه های اول اینا رو بیارین. چون هرچیزی مثل لباس که کالای کارگر بری هست یعنی برای تولید و حتی استفاده اش نیاز به نیروی انسانی هست در مقایسه با ایران در آلمان خیلی گرون هست. بخصوص که اگر لباس سایز کردن نیاز داشته باشه که بندازینش دور و یکی دیگه بخرین به صرفه تره.
در مورد سیمکارت هم بهتره از آفرهای جمعه سیاه برای خرید سیمکارت دایمی یا قراردادی استفاده کنین چون خیلی به صرفه تر از حالت عادی در میاد. مثلا من خودم یک سیمکارت دایمی Aldi همون بدو ورود خریدم به قیمت ۱۳.۸۸ یورو و ماه اول خودش ۱۶ گیگ اینترنت پرسرعت به همراه تماس و پیامک نامحدود با رومینگ رایگان داد. ولی برای ماه های بعد مجبور بودم برای دو گیگ اینترنت ماهی ۸ یورو بدم. شب جمعه سیاه از شرکت WinSim یه سیمکارت دیگه خریدم که با همون شرایط ماهی ۷ گیگ اینترنت پرسرعت رو در ازای ۷ یورو میداد. من برای اینکه مطمئن باشم ماه های بعد هم همین شرایط و قیمت برقرار میمونه قرارداد ۲۴ ماهه رو انتخاب کردم که هیچ فرقی با حالت بسته یکماهه نداشت. فقط اطمینان خاطر دوساله از وجود همین تعرفه تفاوتشون بود.
مورد دیگه ای که من در برلین باهاش برخورد کردم نبود لیف حمام به سبک ایران بود. خب تنها لیفی که تونستم پیدا کنم برای شستن کمر لیف مانندی بود که برای ماساژ طراحی شده بود و به شدت شامپو رو به خودش جذب میکنه و برای همین باید چندین برابر حالت عادی شامپو بهش بزنین تا بتونین استفاده کنین و آخرش هم زبری لیف اذیت میکنه. خودشون از لیف های دسته چوبی استفاده میکنن که خیلی جالب نیست.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: تجربیات سفر اول من به آلمان (زهرا) - توسط madisa64 - 2019/12/18، 04:09 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان