امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلاعات کامل شهر کتبوس آلمان
#شهر #کوتبوس #BTU  #دانشگاه #آلمان #بلوک #هزینه

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان

درود.
فصل اپلای هاست همه مشغول تحقیق که کدوم دانشگاه و کدوم شهر برن. اصلی ترین سوال هایی هم که توی ذهنتونه اینه که با ب1 پذیرش میده، پولو بلاک میکنه، هزینه ها چقدره ...
اگر بچه هایی که آلمان هستند همت بکنند از هر شهر یک نفر بشینه جواب این سوال ها رو بده مشکل خیلی از کسانی که تو ترم های جاری میخوان بیان آلمان حل میشه. از خودم شروع میکنم و شهر کوتبوس و دانشگاه BTU رو معرفی میکنم. امیدوارم دوستان دیگه هم این کار رو ادامه بدن.

▪️موقعیت جغرافیایی: کوتبوس شهری نسبتا کوچک ( با این حال دومین شهر بزرگ ایالت براندنبورگ ) با جمعیت 100 هزار نفر در شرق آلمان، در جنوب برلین و در نزدیکی مرز لهستان واقع شده.
▪️دانشگاه BTU: دانشگاه فنی کوتبوس نسبت به اکثر دانشگاه های آلمان، دانشگاه تازه افتتاح شده ای به حساب میاد. اکثر ساختمان ها تازه تاسیس و بعضا با معماری فانتزی و مدرن هستند. در بعضی رشته ها مثل معماری، مهندسی صنایع و مکانیک جز دانشگاه های خیلی خوب آلمان به حساب میاد. سه تا کمپوس داره: کمپوس مرکزی در خود شهر کوتبوس و دو کمپوس دیگه در زنفتنبرگ و زاکسندورف که فاصله زیادی با کوتبوس ندارند. ( موقع اپلای باید حواستون باشه که کدوم کمپوس قراره برین ) . @helfenir
▪️وضعیت خوابگاه: بر خلاف اکثر شهرهای غرب آلمان، وضعیت خوابگاه ها اینجا خیلی خوبه. از این نظر که تقریبا بعد از درخواست خیلی سریع بهتون یک جا رو پیشنهاد میدن و تقریبا به همه خوابگاه میرسه. در بعضی شهر های غربی صف انتظار خوابگاه از یک سال هم بیشتره. برای همین تقریبا همه دانشجو ها از خوابگاه های خود دانشگاه استفاده میکنند و معمولا کسی نمیره خودش خونه اجاره کنه. خوابگاه ها هم دو حالت داره یا WG-2er یا Einzel Appartment . وگ ها 190 یورو و آینسل ها بین 215 تا 240.
▪️هزینه های زندگی: جز شهرهای خیلی ارزون به حساب میاد. با توجه به اینکه هزینه خوابگاه ها خیلی پایینه. به صورت میانگین با 550 یورو میشه زندگی نسبتا خوبی داشت (دیدم کسانی رو که دارند با 400 یورو هم زندگی میکنند).
▪️ توی کوتبوس احتیاجی به بلاکه شدن پول هم نیست
▪️وضعیت کار: کار پیدا کردن به زرنگی خودتون و مخصوصا به سطح زبانتون بستگی داره. در حالت کلی خود کوتبوس وضعیت کاری چندان خوبی نداره اما اگر کسی بخواد در برلین کار کنه این امکان براش فراهمه ( فاصله تا برلین: حدود 90 دقیقه )
▪️ کورس زبان: کورس زبان کوتبوس دوره ایه تحت عنوان Brücke zum Studium. این دوره یک سالست و رایگان. شما میتونید با ب1 یا ب2 پذیرش این دوره رو بگیرید. کیفیت کلاس ها مطلوبه. نکتش اینه که فقط ترم وینتر پذیرش زبان میده. کسانی که میخوان زبان اقدام کنند باید حواسشون باشه که یه فرم جدا برای این منظور توی سایت هست که باید پرینت بگیرند و پر کنند. @helfenir
▪️اجازه کار حین زبان: برخلاف اکثر دانشگاه ها کوتبوس وقتی زبان میخونید، اجازه کار دارید و از تمام خدمات دانشجویی هم بهره مندید. مثل بلیط حمل و نقل رایگان. که میتونید به کل براندنبورگ به اضافه برلین و درسدن برید.
▪️نژاد پرستی: من خودم زمانی که میخواستم بیام اینجا با تعاریف و تفاسیر وحشتناکی که از شرق آلمان شنیده بودم منتظر یه سری برخورد های خیلی بد بودم ولی با دیدن برخوردهای خوب و مثبتشون غافلگیر شدم! به قدری که حتی احساس کردم انقدر بهشون گفتن نژاد پرست میخوان در عمل برعکسشو نشون بدن.
▪️همونطوری که گفتم شهر نسبتا کوچکیه. و چیزی که در ابتدا غافلگیرم کرد. خلوت بودن شهره. به خصوص وقتی هوا تاریک میشه خیلی خیلی شهر خلوت میشه و این شاید یکم تو ذوق بزنه.
▪️اپلای هم از طریق اونی اسیسته.

چاکریم!@soroushfdm
به قلم سروش از ادمین های گروه هلفن

@helfenir
هلفن همراه رایگان شما تا آلمان
کانال تلگرام تیم هلفن

helfenir@
پاسخ
اگر کالج تو یه شهر و ایالت دیگه باشه.میشه کورس زبانو توی کوتبوس گذروند؟
پاسخ
کلا وقتی میگین نیاز به بلوکه کردن پول نیست. منظورتون جیه؟
جون من میدونم باید 8600 یورو رو حتما نشون بدیم و در آلمان بلوکه بشه
میشه یکم برام توضییح بدین؟
خیلی ممنونم
پاسخ
Econ

55.2

Bett
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان