امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تمام اطلاعات مربوط به رشته صتلیع آلمان
#مهندسی _صنایع
#مهندسی #صنایع

همراه رایگان شما تا آلمان

درود. بچه های مهندسی صنایع همیشه جز مظلوم ترین ها بودن. چه در دوران تحصیل که هی میگفتن رشتتون راحته و ما داشتیم سخت ترین واحد و سخت ترین پروژه ها رو پشت سر میزاشتیم و چه حتی حالا که توی گروه به این بزرگی این همه دانشجوی صنایع هست اما دریغ از یک منبع درست و جامع و مطمئن. برای همین تصمیم گرفتم که اطلاعاتی که خودم نزدیک یک سال طول کشید تا جمع آوری کنم رو در اختیارتون بزارم.

?????? یک | دوستان این رشته عجیبی که ما در ایران خوندیم در خارج از کشور وجود خارجی نداره. پس دنبالش نباشین. حتی اگر رشته هایی با نام Industrial Engineering هم پیدا کردین، بدانید و آگاه باشید که این رشته در خارج از کشور و بالاخص آلمان بسیار مهندسی تره. به این معنا که بسیار بسیار از اون چیزی که در ایران خوندیم به مکانیک نزدیک تره. پس خیلی توی ذوقتون نخوره.

?????? دو | اگر یکم تحقیق کنین و وب سایت دانشگاه ها رو بالا پایین کنین میبینین که اکثر رشته های مهندسی در آلمان، به زبان آلمانی ارائه میشه. پس اگر هنوز در مرحله تحقیق هستین بدانین و آگاه باشین که هرچه زودتر آلمانی رو شروع کنین رستگار خواهید شد. اگر میخواید حتما به انگلیسی درس بخونین باید برین سمت رشته های مدیریتی. 

?????? سه | نزدیک ترین رشته به مهندسی صنایعی که ما در ایران خوندیم Wirtschaftsingenieurwesen هست. از اسم بلند بالاش نترسین. ترجمه انگلیسیش رو هر دانشگاه یه چیزی عنوان کرده از Industrial Engineering بگیر تا Business Engineering و Management Engineering . در هر صورت تلفیقی از مدیریت و مهندسی که البته برخلاف ایران روی بعد مهندسی خیلی تاکید میشه. گرایش هایی هم که داره توی دانشگاه های مختلف خیلی خیلی خیلی متفاوته! در حد زمین و آسمون. بهتون توصیه میکنم قبل از اپلای برین گرایش ها هم ببینین که خیلی غافلگیر نشین. میتونین دانشگاه هایی رو پیدا کنین که بیشتر روی بحث های بیزنسی و مارکتینگ کار میکنن. ( میدونم که اکثرتون از مباحث مکانیکی و فیزیکی فرار میکنین )

?????? چهار | اگر میخواین رشته های دیگه بخونین امکانش هست. اما توصیه من همون Wirtschaftsingenieurwesen هست. دلیلش هم تجربه شخصیمه. رشته ای که ما در ایران خوندیم به اندازه کافی برای اینا عجیب هست. خیلی از دانشگاه هایی که اقدام کردم حتی برای همین رشته ویرتشافتس اینجینیواوسن ( از این به بعد میگم Wing ) ، به دلیل اینکه واحد هایی که در ایران پاس کردیم با واحد هایی که اونجا خونده میشه تطابق نداره ریجکتم کردن. چه برسه رشته های مشابه مثل لجستیک و غیره. از طرفی همین رشته Wing به اندازه کافی گسترده هست. یعنی انقد گرایش داره که شما میتونین به سمت علایقتون برین. 

?????? پنج | این رشته مهارت زبانی خیلی بالایی میخواد! روی زبانتون کار کنین. دوستای گلم به ب1 دل خوش نکنین. ب1 یعنی هیچی ! اگر کسی از شما داره این پست رو میخونه و تصمیم داره 3 سال بعد هم بره آلمان بهش توصیه میکنم از همین الان بشینه زبان بخونه. هیچی واحب تر از این نیست. 

?????? شش | یه فایلی آماده کردم از دانشگاه هایی که رشته ما رو دارن و یا یک چیزی شبیه رشتمون رو. یه ستون داره به اسم رنکینگ. این رنکینگ عددیه که من از ترکیب 5 6 سایت رنکینگ مختلف به دست آوردم. ولی خیلی به رنکینگ ها توجهی نکنین. نظر شخصیم اینه که شهری که توش زندگی میکنین. وضعیت کارش، هزینه ها، خدمات دانشجوییش، اینا به مراتب مهم تر از رنکینگه. آلمان همه دانشگاه هاش از کیفیت نسبتا مطلوبی برخورداره. و برای کار پیدا کردن هم به مشکل بر نخواهید خورد. به عینه دیدم کسی رو که از دانشگاهی که رنکینگ بالای 1000 داره خیلی راحت رفته مصاحبه بی ام و و بدون اینکه به اسم دانشگاهش توجهی کنن، صرفا به خاطر قابلیت های خودش پذیرفته شده.

➕ همین دیگه، دوستتون دارم مراقب خودتون باشین. این فایل اکسل هم شاید آپدیت های جدیدشو براتون گذاشتم
ارادت
ســـروش

????????????

همراه رایگان شما تا آلمان

https://t.me/helfenir/394

فایل اکسل تمام دانشگاه های رشته صنایع در آلمان

تحصیل در آلمان

فایل پوست

فایل‌(های) پیوست شده
.xlsx   لیست_دانشگاه_ها_مهندسی_صنایع_@helfen.xlsx (اندازه: 111 KB / تعداد دفعات دریافت: 10)
کانال تلگرام تیم هلفن

helfenir@
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
تمام اطلاعات مربوط به رشته صتلیع آلمان - توسط Bardia.Pazoki - 2017/03/17، 04:36 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان