امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکته پیرامون محتوای انگیزه نامه سفارت
دوستان گرامی در نوشتن نامه انگیزه دقت کافی به کار بگیرید و با در نظر گرفتن نکات گفته شده نامه ای قوی و خوب تهیه کنید
چراکه نامه انگیزه نقش بسیار بسیار مهمی در دریافت ویزا داره.

نوشتن نامه انگیزه برای سفارت

یک یا دو صفحه میتونه باشه. (اصلن اشکالی نداره)

در قسمت header بنویسین این کاغذ چیه "Motivation Letter" یا "Motiovationschreiben"
بهتره که بالا سمت چپ آدرس سفارت نوشته، یک خط پایین تر ولی اینبار سمت راست تاریخ و مکان نوشته شود(اجباری نیست)
 Dear sir/madam بنویسید بهتره.:

اول: توضیح خیلی مختصر درباره خودم و هدف از نوشتن این نامه: برای ارائه به سفارت (من اعتماد به نفس لازمه رو دارم)
دوم: بک گراند از دوره تحصیلم، مدرسه و اینا (من خیلی با استعداد بودم از همون اول)
سوم:چرا این رشته رو از اول انتخاب کردم و علاقمندیم به این رشته (هدفم و علاقم مشخصه و در یک راستاست)
چهارم: تعریف از پروژه های دانشگاهی و سابقه کاری مرتبط اگه دارم ( عرضه شو دارم کارای عملی هم بکنم)
پنجم: چرا المان رو انتخاب کردم، تعریف از کشور آلمان (آلمان مدینه فاضله است) {زيادی هم چاپلوسی نکنين، آلمانی ها خودشون بهتر ميدونن کشورشون چه خوبی های داره، کلاً هدف اينه که بگين يه شناختی از آلمان دارين که اين کشور رو انتخاب کردين}
ششم: چرا این دانشگاه و شهر رو انتخاب کردم (کلی سرچ کردم ، الکی انتخاب نکردم)
هفتم:اینکه بعد تحصیلم حتما به ایران برمیگردم و چه نقشه هایی در سر دارم ( من برمیگردم ایران، تو کشورتون نمیمونم، نترسین)
هشتم: میدونم که لیاقتشو دارم و و این واسم یه افتخاره که آلمان درس بخونم (اگه ریجکتم کنین خودتون ضرر میکنین)
بعدشم که تر و تميز نوشتين و پرينت گرفتين يادتون نره با خودکار امضاء کنين

از سایت داد هم میتونین اطلاعات خوبی در خصوص محتویات انگیزه نامه پیدا کنید.
ic.daad.de/imperia/md/content/islamabad/letter_of_motivation.pdf
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
نکته پیرامون محتوای انگیزه نامه سفارت - توسط danial_ebrahimpour - 2016/05/04، 12:10 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان