امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلاعات کامل ویزای پیوست
*ويزاي پيوست *

سلام به همه ي دوستان

به عنوان شخصي كه ميخوام همراهي كنم همسرم رو در طول تحصيلش توي آلمان و سوالهاي زيادي داشتم كه توي هيچ كانالي پيدا نكردم به نظرم اومد بعد از مصاحبه اين مطلب رو بنويسم براي كساني كه شرايط مشابه با من دارند شايد كمكي بشه. 

مدارك لازم براي روز سفارت:

١- يك عدد فرم درخواست ويزا
( پر كردنش هيچ فرقي با فرم دانشجويي نداره فقط تو قسمت هدف از سفر بايد پيوست به خانواده رو علامت بزنيد) 
٢- عكس گذرنامه اي ٣.٥*٤.٥
( عكس بايد با گيره وصل بشه به فرم درخواست ويزا) 
٣- كپي پاسپورت صفحه ٢ و ٣ 
( امضا شده)
٤- كارت شناسايي و موقعيت اقامت همسر در آلمان
( اگر همسرتون ويزاشون اومده و اونجا هستن كه دارن اين اطلاعات رو ولي اگر مصاحبه كردن، ويزاشون نيومده يا ايران هستن لازمه كه به جاي اين مدارك كپي پاسپورت و نامه پذيرش دانشگاه رو بزاريد)
٥- سند ازدواج
( ترجمه و تاييد شده سفارت. سند رو كه ترجمه كرديد تشريف مي بريد روزاي يكشنبه تا پنجشنبه از ٧-١٠:٣٠ سفارت و تاييدش ميكنيد. هزينه تاييد هم٩٨ هزار تومن هست. پول نقد حتما همراه ببريد. ) 
٦- شناسنامه طرفين ازدواج
( ترجمه ي شناسنامه ي خودتون و همسرتون لازمه، در صورتي كه شناسنامه ي هركدوم توضيحات داره همراه سند ازدواج ببريد تاييد كنيد سفارت، اگر توضيحات نداره احتياجي به تاييد نيست. هزينه ي تاييد هر شناسنامه هم ٩٨ هزار تومن هست. )
٧- مدرك A1
( اگر همسرتون آلمان زندگي ميكنن كه بايد مدرك رو داشته باشين، اما اگر دانشجو هستن بستگي به دوره و زمان تحصيلشون داره كه مدرك بخوان ازتون يا نه. من به شخصه تلفني به سفارت شرايطم رو گفتم و گفتن كه بايد مدرك رو بياري اما روز مصاحبه آفيسر گفت كه نيازي نيست ! پس همه چي بستگي به روز مصاحبه داره كه آفيسر چي بخواد ازتون ! البته نگران نباشيد حتي اگر لازم دونستن مدرك رو براتون روز مصاحبه، وقت ميدن بهتون كه امتحان رو بدين و بعد مدرك رو براشون ببرين. ) 
٨- بيمه مسافرتي
( با اينكه توي چك ليست سفارت هست اما از من نگرفت و پس داد بيمه رو بهم) 

* نكته ي مهم اينه كن تمكن مالي هم احتياجي نيست براي پيوست با اينكه من براي اطمينان همراه خودم برده بودم اما ازم نخواست*

سوالات روز مصاحبه: 
سوال ها بيشتر اطلاعات شخصي راجع به خودتون و همسرتون هست، مثلا اينكه كجا با هم آشنا شدين چند ساله كه با همين تاريخ ازدواج اينكه با هم زندگي مي كنين ازدواج اولتون هست يا نه... سوال هاي ابتدايي راجع به خانواده ها اينكه چند خواهر و برادر دارين ايران هستن يا نه... برنامتون براي اونجا چيه ( كه من گفتم ميخوام آلماني بخونم) اطلاعات راجع به شغل همسر، خونه اي كه ميخوايد اونجا بگيريد( كافيه بگيد كه داريم مكاتبه ميكنيم با خوابگاه ها يا سايت هاي مختلفي كه براي اجاره خونه هستن) 
و در آخر اينكه هيچ كدوم از اين سوالا به آلماني پرسيده نميشه خيالتون راحت ? فقط در اين حد كه ازتون ميخواد خودتون رو به آلماني معرفي كنيد، جملاتي كه توي جلسه ي اول كلاس A1-1 ياد ميدن بهتون ! البته اگر بيشتر مسلط هستين بد نيست كه دو تا جمله ي اضافي هم بگيد من گفتم و آفيسر كلي خوشش اومد و چند جمله باهام حرف زد.  
نكته ي آخر اينكه اگر همسرتون هنوز ويزاشون نيومده يك كپي از رسيد روز مصاحبه شون رو همراه ببريد
در ضمن برخورد آفيسر هم بسيار خوب بود. 
اگر طولاني شد عذر ميخوام اما اين نكته هايي بود كه ديدم خيلي ها دم سفارت رعايت نكردن و به مشكل خوردن، مثلا نوع چيدن مدارك ، يه خانمي بود كه هر مدرك رو جداگانه توي يه كاور گذاشته بود !!! 
پس لطفا مدارك رو پشت سر هم بزارين و چند صفحه اي هارو فقط با گيره به هم وصل كنيد، دسته ي دوم هم كپي از سري اول به همون ترتيب. 

تمام
اميدوام مفيد واقع بشه ?

به قلم خانم شریف
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
اطلاعات کامل ویزای پیوست - توسط Bardia.Pazoki - 2016/10/09، 11:16 PM
RE: اطلاعات کامل ویزای پیوست - توسط wump - 2023/08/03، 11:02 AM
RE: اطلاعات کامل ویزای پیوست - توسط wump - 2023/08/03، 12:02 PM
RE: اطلاعات کامل ویزای پیوست - توسط wump - 2023/08/03، 01:03 PM
RE: اطلاعات کامل ویزای پیوست - توسط wump - 2023/08/03، 02:04 PM
RE: اطلاعات کامل ویزای پیوست - توسط wump - 2023/08/03، 03:05 PM
RE: اطلاعات کامل ویزای پیوست - توسط wump - 2024/02/01، 05:34 PM