هلفن، مشاور رایگان شما تا آلمان
پذیرش دکترا در آلمان - نسخه‌ی قابل چاپ

+- هلفن، مشاور رایگان شما تا آلمان (http://helfen.ir)
+-- انجمن: قبل از دریافت ویزا (http://helfen.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان (http://helfen.ir/forumdisplay.php?fid=3)
+---- انجمن: پذیرش دکتری (http://helfen.ir/forumdisplay.php?fid=38)
+---- موضوع: پذیرش دکترا در آلمان (/showthread.php?tid=74)

صفحه‌ها: 1 2

پذیرش دکترا در آلمان - Bardia.Pazoki - 2016/06/05

دکترا در آلمان

طبیعتا پیش شرط ورود به مقطع دکترا اولین و همه ترین بخشش گذروندن مقطع ارشد هست. دوره دکترا (Promotion) در آلمان به صورت تحقیقاتی هست. به این معنی که دانشجو در مورد موضوع خاصی تحقیق و نتیجه رو در نهایت به صورت رساله (Dissertaion) ارائه میده که موفق به دریافت مدرک دکترا در رشته مورد نظر میشه.
پذیرش گرفتن در مقطع دکترا کاری زمان بر و طالب حوصله هست. اساتید معمولا ترجیح میدن از دانشجویان ارشد خود دانشجو برای دکترا گزینش کنن اما این به معنی پذیرش مطلق دانشجویان ارشد همون استاد نیست.راه پذیرش در مقطع دکترا در آلمان بر طبق سیستم سنتی یعنی مکاتبه و دریافت پذیرش از استاد هست.شما باید از دانشگاه مورد نظر استادی که در زمینه موزد علاقه شما مشغول به فعالیت هست را پیدا کنید و مکاتبه کنید. سیستم پذیرش کاملا به استاد بستگی داره. از مدرک زبان و نمره زبان شما تا سوابق تحصیلی. مطمئنا اساتید دانشجوی بهتر رو برای همکاری انتخاب میکنن. راضی کردن استاد به هنر شما بستگی داره.
بعد از اینکه استاد مورد نظر رو پیدا کردید ایمیلی تنظیم میکنید که شامل اطلاعات پایه ای از شما شامل رزومه خلاصه ای از سوابق تحصیلی خلاصه مقالات چاپ شده و شرح پروپوزال باشه. یک نکته رو فراموش نکنید. مکاتبه مکاتبه و باز هم مکاتبه....

موفق باشید
بردیا

RE: پذیرش دکترا در آلمان - nasibeh - 2016/10/05

سلام ، ببخشید یک سوال داشتم برای مکاتبه با استاد مربوطه ، من برای یک سری استاد که مرتبط با رشته ام هستند ایمیل زدم همراه سی وی و ازشون در مورد اینکه ایا پوزیشنی دارند پرسیدم ، تقریبا خیلی کم جواب گرفتم سی وی خوبی دارم مقاله های بین المللی هم دارم - آیا برای آن سری از استادها که جواب نمیدهند باید دوباره مثلا دو هفته بعدش ایمیل بزنم ...ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید .

RE: پذیرش دکترا در آلمان - Bardia.Pazoki - 2017/02/18

(2016/10/05، 02:01 PM)nasibeh نوشته است: سلام ، ببخشید یک سوال داشتم برای مکاتبه با استاد مربوطه ، من برای یک سری استاد که  مرتبط با رشته ام هستند ایمیل زدم همراه سی وی و ازشون در مورد اینکه ایا پوزیشنی دارند پرسیدم ، تقریبا خیلی کم جواب گرفتم سی وی خوبی دارم مقاله های بین المللی  هم دارم - آیا برای آن سری از استادها که جواب نمیدهند باید دوباره مثلا دو هفته بعدش ایمیل بزنم ...ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید .

سلام
پیگیری و حوصله تو این پروسه خیلی مهمه
موفق باشید

RE: پذیرش دکترا در آلمان - farzansh - 2017/03/13

سلام

پذیرش دکتری توی المان آیا ددلاین خاصی داره؟ مثلا بیشتر دانشجو ها رو توی یک بازه مشخص میگیرن یا اینکه توی کل سال میشه پذیرش گرفت؟

RE: پذیرش دکترا در آلمان - y.ghandi - 2017/07/02

سلام
من میخوام برای پذیرش دکتری اقدام کنم اما باید برای دریافت مدرک ارشدم چون روزانه بودم هزینشو پرداخت کنم
میتونم الان مکاتبات رو شروع کنم و در صورت تایید استاد مدرکمو آزاد کنم؟
نگرانیم از این بابت هست که من این هزینرو بدم و نتونم پذیرش بگیرم

RE: پذیرش دکترا در آلمان - shayan70 - 2017/10/29

سلام و عرض ادب
من میخواستم برای دکترای شهرسازی اقدام کنم
میخواستم بدونم به غیر از رویه مکاتبه با استاد راه دیگه ای هم هست برای پذیرش یا نه؟
چون عموما اساتید جواب نمیدن و بعضا پیش اومده با دو بار یا سه بار ایمیل دادن بدتر میشن و کلا جواب نمیدن
ممنونم راهنمایی کنید

RE: پذیرش دکترا در آلمان - هدیه - 2018/03/30

سلام خسته نباشین
من ترم اخر ارشد هستم و روزانه خوندم با معدل 17/80 و روی پایان نامه خودم دارم کار میکنم و تا اخر دی  97 دفاع میکنم.
سوالم اینه تو رشته من مدیریت گشتم و پوزیشن 3تا پیدا کردم اما شرایطشون خیلی سخت بود.
احتمال گرفتن پذیرش چقدره؟
شرایطم:
بدون گپ تحصیلی
سن 24
دانشگاه فردوسی لیسانس معدل 16
دانشگاه سیستان و بلوچستان ارشد معدل 17/80
و دارای یک مقاله علمی پژوهشی مرتبط با موضوع پایان نامه
و دارای مدرک برنامه نویسی از جهاد دانشگاهی

اگر مقاله isi ندلشته باشم شانسی برای پذیرش دکتری دارم؟ با فاند؟
یا ارشد اقدام کنم؟

پذیرش پسا دکترا در آلمان - edrisebrahimi - 2018/05/05

سلام خسته نباشین
من فارغ التحصیل دکترا رشته شیمی آلی از دانشگاه شیراز در  سال 93 هستم که از بهمن سال 93 تا آبان 95 در خدمت سربازی بودم وتا الان بیکار هستم و مدارک تحصیلی خود را آزاد کردم و نرجمه کردم. تمابل به پذیرش برا پسا دکترا در کشور آلمان را دارم.  
احتمال گرفتن پذیرش وجود دارد؟
شرایطم:
بدون گپ تحصیلی
سن 34
لیسانس دانشگاه شهید چمران معدل 15.61
ارشد دانشگاه شیراز معدل 16.51
دکترا دانشگاه شیراز معدل 18.18
فرصت مطالعاتی در
Blaise Pascal
University
و دارای 10 مقاله isi  مرتبط با موضوع پایان نامه و مشترک می باشم

RE: پذیرش دکترا در آلمان - farshid1732153 - 2022/06/08

(2017/10/29، 03:06 AM)shayan70 نوشته است: سلام و عرض ادب
من میخواستم برای دکترای شهرسازی اقدام کنم
میخواستم بدونم به غیر از رویه مکاتبه با استاد راه دیگه ای هم هست برای پذیرش یا نه؟
چون عموما اساتید جواب نمیدن و بعضا پیش اومده با دو بار یا سه بار ایمیل دادن بدتر  میشن و کلا جواب نمیدن
ممنونم راهنمایی کنید

سلام دوست من مکاتبه با اساتید بیشتر برای اساتید دانشگاه های آمریکای شمالی مطرح هست و همچنین کشور استرالیا
اما شما برای اقامت در آلمان و تحصیل در مقطع دکتری باید پوزیشن ها رو از طریق سایت های دانشگاه و یا سایت های واسطه ای مثل findaphd پیدا کنی. اما در کشور آلمان هم ممکنه گاها از طریق ایمیل استاد پیدا کرد.

(2017/07/02، 02:42 PM)y.ghandi نوشته است: سلام
من میخوام برای پذیرش دکتری اقدام کنم اما باید برای دریافت مدرک ارشدم چون روزانه بودم هزینشو پرداخت کنم
میتونم الان مکاتبات رو شروع کنم و در صورت تایید استاد مدرکمو آزاد کنم؟
نگرانیم از این بابت هست که من این هزینرو بدم و نتونم پذیرش بگیرم

سلام شما برای مهاجرت به آلمان و یا هر کشور دیگه ای باید یک زمان بندی مناسبی داشته باشی. اما با توجه به اینکه سفارت آلمان سریع تر از سابق وقت میده شما بهتره اول پذیرش بگیری و بعدش مدارکت رو آزاد کنی.

RE: پذیرش دکترا در آلمان - wump - 2023/08/16

Bett

Bett

Thom

Know

Jane

June

Gilb

Zodi

Clan

Fisk

Ruco